Druhny z Zachodniopomorskiej Chorągwi Harcerek podjęły się służby podczas tegorocznego spotkania młodych Lednica 2018.

W tym roku przedstawicielki wszystkich hufców naszej chorągwi stawiły się na Harcerskiej Służbie Lednica. Na Pola Lednickie przyjechały druhny z Gorzowa, Karlina, Koszalina, Szczecina czy Świebodzina. Harcerki pełniły służbę w podobozie, porządkową, medyczną lub jako „goście” również z własnej inicjatywy dbały o dostateczne nawodnienie uczestników.
Lednica to nie tylko czas poznawania nowych harcerzy czy samych siebie. Jest to moment zbliżenia się do Boga. Czy będziemy tam za rok?
– Lednica jest już częścią mnie i nie wyobrażam sobie w niej nie uczestniczyć. Atmosfera, jaka tam panuje, można by rzec, że uzależnia i z roku na rok bardziej jej wyczekuję – mówi dh. Alicja Zgliniecka z XIII ŚDH „Dewajtis”. – Zamierzam jechać za rok, już w kalendarzu zarezerwowałam sobie datę 2 czerwca 2019. Chcę tam wrócić przede wszystkim dla Boga i wspólnoty ,która tam istnieje – zapewnia Nikola Setta z 7 GDH „Rosarium”. – Pojadę za rok, aby dalej służyć Bogu i ludziom, którzy przyjeżdżają w to miejsce na modlitwę – zapowiada również dh. Emilia Styczyńska z XIII ŚDH „Dewajtis”.

[Ola Dąbrowska, aj]
foto: Kamila Jaje, Sztab Medialny HSL ZHR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.