Harcerki z Gorzowa godnie reprezentowały swój hufiec na II Rajdzie Obwodu Gorzowskiego „Zakamarki Ziemi Lubuskiej”. W rywalizacji zastępów zwyciężyły „Niezapominajki”.

W długi weekend 7 GDH „Rosarium” wzięła udział w II Rajdzie Obwodu Gorzowskiego, który odbywał się w dniach 31.05-3.06 na trasie Międzychód- Pszczew.
Pierwszego dnia harcerki zwiedzały malownicze miasteczko Międzychód (z najlepszymi lodami malinowymi na świecie!), z bogatą historią i ciekawymi miejscami do zobaczenia. Tego dnia odbyło się świeczkowisko, na którym uczestnicy wysłuchali gawędy o Rodle i działaniach Polskiego Związku Polaków w Niemczech w trakcie dwudziestolecia międzywojennego.
Dzień drugi przyniósł zastępom moc wrażeń, gdy bezchmurne niebo zmieniło się w ulewny deszcz… Wieczorem odbyła się kuchnia polowa i krótkie spotkanie z przedstawicielem IPN.
Ostatnia wędrówka sprawdzała wiedzę harcerską. Choć nie było łatwo iść w upale, wszystkie harcerki szły dzielnie, aż do Pszczewa, gdzie czekał na nie obiad oraz wejście do muzeum – domu szewca.
W niedzielę odbył się apel podsumowujący, na którym dowiedziano się, że wygranym zastępem jest… NIEZAPOMINAJKA, jeden z zastępów 7 GDH „Rosarium” z Gorzowskiego Hufca Harcerek „Polana”. Chociaż nogi bolą, plecy są zmęczone od dźwigania, a każdy obiecuje sobie, że nigdy więcej już nie pojedzie, w głębi serca już odliczamy czas do następnych rajdów.

[Ola Dąbrowska]
foto: Organizator Rajdu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.